ARNHEM – De eigenaar van de Utrechtse cofffeeshop Shabab heeft zijn straf in hoger beroep 1 jaar naar beneden weten te kletsen. De 55-jarige Mimoun T. krijgt van het hof 30 maanden.
coffeeshop
T. runde de coffeeshop tientallen jaren. Zijn advocaten hielden vol dat er zolang gedoogd is dat T. niet vervolgd zou mogen worden. Maar T. heeft de gedoogvoorwaarden overtreden en fraude gepleegd, stelt het hof vast.
werkstraffen
Ook voor de 10 andere verdachten is er een beetje opluchting. Zij hoorden eisen tot 2,5 jaar. Maar deze medewerkers van de coffeeshop onder wie 6 familieleden van T. krijgen zelfs lagere straffen dan de rechtbank Midden Nederland had opgelegd. Driss T. krijgt 6 maanden. De andere medewerkers van de coffeeshop krijgen werkstraffen van 180 tot 240 uur.
Salim B. die volgens zijn advocaat Maarten Meulemeesters de gevangenis in en uit stuiterde, is uitgestuiterd. De advocaat generaal wilde B. weer naar binnen hebben. Maar het hof legt een straf op van 227 dagen, precies gelijk aan het voorarrest. De zaak gaat verder met een ontnemingsvordering op 26 augustus.(andereverhalenuitderechtbank.nl)
lees ook
13 juni 2014 Coffeeshop Shabab eisen in hoger beroep
20 december 2013 Coffeeshop Shabab en de kronkels van het gedoogbeleid
22 november 2013 Draconische eis tegen medewerker coffeeshop Shabab
11 november 2013 Forse eisen coffeeshop Shabab
6 november 2013 Eerste dag behandeling coffeeshop Shabab
10 september 2013 Laatste regiezitting coffeeshop Shabab rechtbank wijst 10 getuigen toe